تفاوت میکسر و پاورمیکسر

تفاوت میکسر و پاورمیکسر : با مطلبی مفید و کاربردی دیگر از سایت صدای نو در خدمت شما همراهان و مشتریان عزیز سایت هستیم ، تا پایان این مبحث همراه ما باشید .

تفاوت میکسر و پاورمیکسر

به طور معمول دو گونه میکسر صوت وجود دارند ، میکسرهای پاور دار ( Powerd Mixer ) که دارای آمپلی فایر ( تقویت کننده صدا برای اتصال به بلندگوهای پسیو ) هستند و بدون پاور ( Unpowered Mixer ) که همان میکسر معمولی خواهد بود .

 راه تشخیص میکسر از پاور میکسر در ظاهر :

بهترین کار دقت به مدل دستگاه و توضیحات آن روی بدنه‌ ی دستگاه استکه به راحتی میتوانید متوجه این امر شوید . روی دستگاه میکسر فقط نوشته شده Mixer اما روی تمام دستگاه‌های پاور میکسر نوشته شده Powered mixer ( این عبارت معمولا در زیر مارک و مدل دستگاه نوشته می‌شود ) و در کنار عبارت پاور میکسر میزان توان خروجی پاور دستگاه را نیز ذکر می‌کنند .

مثلا ۷۰۰×۲ یعنی این دستگاه می‌تواند برای شما ۷۰۰ وات توان را در دو خط خروجی بدهد . ۷۰۰ وات برای لاین راست و ۷۰۰ وات برای لاین چپ که در دایناکورد ۳ روی صفحه آن ۱۰۰۰×۲ ذکر شده است یعنی دولاین خروجی ۱۰۰۰ وات برای شما میدهد . تفاوت دیگر پاور میکسرها با میکسرها در وزن و اندازه‌ی آنها است پاور میسکر‌ها معمولا قطور تر و سنگین‌تر از میکسر‌ها هستند.

اگر چه این قانون در مورد پاور‌ میکسر‌های گران قیمتی که از فناوری های نانو استفاده می‌کنند چندان صدق نمی‌کند . میتوانید از خروجی‌های دستگاه نیز تشخیص دهید که دستگاه پاور میکسر است و یا میکسر . اگر دستگاه خروجی با توان بالا داشت پاور میکسر است .

این خروجی‌ها نیز معمولا از جکهای اسپیکونی استفاده می‌کنند . خروجی توان بالا را می‌توانید از توضیحاتی که در کنار آن خروجی‌ نوشته شده مشاهده و تشخیص دهید . این خروجی ‌ها اغلب در پشت دستگاه هستند و در کنار آن وات خروجی و مقاومت آن به اهم نوشته شده است .

 

 

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.