ارت دستگاه

ارت دستگاه : باری دیگر با مبحثی مهم و قابل بحث دیگر از سایت صدای نو در خدمت شما همراهان و مشتریان عزیز هستیم تا پایان این بحث همراه ما باشید .

ارت دستگاه

ارت اختلاف ولتاژ یک وسیله‌ی برقی ، با ولتاژ صفر یا زمین است . در برخی دستگاه‌ها مخصوصا پاورها و یا میکسرهایی که با منبع تغذیه برق AC (بدون آداپتور) کار می‌کنند ارت هم برای کاربر خطرناک و آزار دهنده است و هم ممکن است به خود دستگاه آسیب برساند .

از آنجا که در بیشتر هیئت‌ها چاه ارت وجود ندارد ، بهتر است از یک سیم ضخیم و نه چندان بلند برای اتصال ارت استفاده کنید . برای این کار یک سر سیم را لخت کرده و به قسمتی از بدنه‌ ی فلزی دستگاه که رنگ نخورده است و هادی جریان می‌باشد متصل کنید .

سر دیگر سیم را به یک شیئی که در زمین است ، مثل لوله‌ی آب و یا شوفاژ متصل کنید . دقت کنید که لوله‌ی آب نیز نباید رنگ خورده باشد . ( از اتصال ارت به لوله‌ی گاز جدا خود داری کنید ! )

راه دیگر کم کردن اثرات ارت این است که از یک ولت سنج دستی استفاده کنید . ارت دستگاه بعد از اتصال دستگاه به برق ( دستگاه را روشن نکنید ) ولت سنج را به بدنه دستگاه بزنید و ببینید که چه ولتاژی را نشان می‌دهد .

ارت دستگاه سپس جهت دوشاخه دستگاه را در پریز برق عوض کنید و دوباره ولت سنج را به دستگاه بزنید . در هر حالتی که ولت سنج ولتاژ کمتری را نشان داد ، دو شاخه را در همان حالت به برق متصل کنید .

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. amir.tiyam77 گفت:

    با سلام دوست من طبق استاندارد نظام مهندسی نیابد سیم ارت به این شکل به لوله اب متصل شود..با تشکر فراوان

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.