آشنایی باکانکتورها

کانکتور XLR

کانکتور XLR

 

این کانکتور XLR برای اتصالات (Balance) همانند میکروفون به میکسر صدا و برای خروجی گرفتن از میکسر

به پاور و برای باند های اکتیو هم خروجی وهم ورودی استفاده می شود و بدون نویز می باشد و مدل ها و اندازه های مختلفی دارد. این کانکتور دو جنس نر و ماده دارد که جنس نر عمدتا برای ورودی و جنس ماده برای خروجی بکار می رود. پین شماره ۱ شیلد   یا همان اتصال به بدنه و زمین است . پین شماره ۲ مثبت است وپین شماره ۳ منفی است برای

اتصال کانکتور نری به مادگی باید پین یک به پین یک وپین دو به پین دو وپین سه به پین سه .

 

کانکتور TS

این کانکتور TS آنبالانس(UNBalance )که در اندازه های متفاوت “۴/۱ و “۸/۱ اینچ است

و برای استفاده در میکسر،پاور، آمپلی فایر، بلندگو واتصال بین میکسر و پاور وآمپلی فایر هم بکار می رود وانتقال صدا بصورت

مونو(mono ) است . کانکتور استاندارد حرفه ای قطری برابر با ۶٫۳۵ میلی متر برابر با ربع اینچ دارد ، سایز کوچکتر آن که در ابزار های قابل

 

حمل کوچک استفاده می شود ۳٫۵ میلیمتری است ( یک هشتم اینچ ) و حتی نو مینیاتوری ۲۰۵ میلی متری هم موجود است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانکتور RCA

این کانکتور RCA هم آنبالانس (UNBalance )است و برای انتقال صدا وتصویر کاربرد خوبی دارد وبرای صدا گرفتن از خروجی های RCA دستگاه ومیکسرها استفاده می شود.

کانکتور RCA

 

 

 

کانکتور TRS

این کانکتور TRS بالانس(Balance )که در اندازه های متفاوت “۴/۱ و “۸/۱ اینچ است و برای استفاده در لاین(Line ) وانتقال صدا بصورت استریو به میکسرجانبی یا رکوردرها برای ضبط به صورت دو کانال استفاده می شود. وکاربرد خوبی برای خروجی گرفتن از اینسرت دارد.انتقال صدا بصورت استریو(Stereo ) یا همان دوکانال است . سیگنال استریوی بالانس ، Tip برای سیگنال کانال چپ ، Rin برای سیگنال کانال راست و Sleeve برای اتصال بدنه استفاده می شود .

کانکتور TRS

 

 

کانکتور powercon

این کانکتور (powercon) برای انتقال برق به بلند گو است البته باند هایی که قابلیت ورودی این نوع کانکتور رو داشته باشند. این کانکتور داری بدنه پلاستیکی بسیار مستحکمی است که در مقابل ضربه مقاوم است و اتصالات فلزی داخلی را بخوبی در برابر تماس با هوا محافظت می کند. امکان عبور جریان پیوسته تا ۴۰ آمپر را دارد و دو کانکتور هنگام اتصال بهم با چرخاندن ، قفل می شوند تا قطع ارتباط ناخواسته حاصل نگردد .

 

کانکتور powercon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.